Mapa do celów projektowych

 

      1. Do czego potrzebna jest mapa do celów projektowych?  

Jeśli planujesz rozpoczęcie inwestycji dla której wymagane jest wydanie pozwolenia na budowę (np. budowa budynku, przyłącza do sieci) to potrzebujesz mapy do celów projektowych. Jest to mapa z aktualną sytuacją znajdującą się na Twojej działce oraz na pasie poza nią (przepisy mówią że zakres mapy nie może być mniejszy niż 30m od planowanej inwestycji). Jeśli planujesz się podłączyć do sieci (np. kanalizacyjnej, wodociągowej, itd) to mapa swoim zasięgiem musi również objąć miejsce podłączenia się do tej sieci. Na tak otrzymanej mapie projektant wkreśla posadowienie nowego obiektu, i taki projekt jest niezbędny do wydania pozwolenia na budowę oraz wytyczenia budynku w terenie.    

      2. W jaki sposób wykonujemy mapę do celów projektowych?

Po otrzymaniu zlecenia na wykonanie mapy zgłaszamy taką pracę w Starostwie Powiatowym i wykorzystując zbiory danych z Wydziału Geodezji przygotowujemy się do wyjazdu w teren. Następnie wykonywany jest pomiar u Ciebie na działce z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego. Kolejnym etapem jest sporządzenie mapy do celów projektowych. Mapę taką sporządzamy w dwóch formach:
    • cyfrowej (plik .dxf, .dwg)
    • analogowej (wydruk papierowy).
Mapa analogowa zostaje zatwierdzona przez Wydział Geodezji ( z upoważnienia Starosty) i przystawione zostają pieczątki informujące, że mapa służy do celów projektowych.
Końcowym etapem jest przekazanie mapy dla Ciebie (lub wskazanego przez Ciebie projektanta).

  3. Jak długo trwa wykonanie mapy do celów projektowych?

Wykonanie mapy zależne jest od skomplikowania pomiaru i rodzaju obszaru na którym ma być wykonany pomiar. Ale orientacyjnie na wykonanie mapy pod projekt budynku zajmuje miedzy 5 a 12 dni.

  4. Ile kosztuje wykonanie mapy do celów projektowych?

 Cena mapy ustalana jest indywidualnie, w zależności od:
    • położenia działki
    • powierzchni Twojej działki
    • sposobu pomiaru
    • wykonania pakietu usług (mapa do celów projekt., tyczenie obiektu, mapa inwentaryzacji powykonawczej)